Снимка

 

В петък на Петата седмица от Великия пост се отслужва Малко повечерие с Молебния канон към Пресвета Богородица и целия Богородичен акатист. По този повод на 4 април Негово Високопреосвещенство Сливенският митрополит Арсений възглави последованието в храм „Св. Богородица“ в Бургас.

Пред чудотворната икона на Св. Богородица „Одигитрия“ първата статия от Богородичния акатист прочете иконом Стелиян Кунев, втората – ст. ик. Севастиян Йорданов, третата – архимандрит Димитрий, а четвъртата – митрополит Арсений. Припевите на акатиста изпя смесеният хор при храма с диригент г-н Илиян Маринов, а свещениците от града и клиросните певци изпяха Богородичния канон.

Боголюбивите християни отново се събраха в храма, за да съучастват с молитви в богослужението. Всички те припяваха красивите химни в прослава на Богоматер.

След края на  богослужението Негово Високопреосвещенство се обърна с вдъхновено слово, в което говори за благодатното застъпничеството на Божията Майка пред Своя Син и наш Бог Господ Иисус Христос.

Снимки


05.04.2025_11:31 | Източник: Българска патриаршия 04.04.2025 |
Автор: Сливенска митрополия