На 4 април се състоя среща между Великотърновския митрополит Григорий и кмета на Никопол Емил Цеков. На нея беше подписан договор между Община Никопол и Великотърновска епархия за дарение на два общински имота за построяване на параклиси в с. Евлогиево и с. Жернов. Кметът на с. Любеново, Даниела Върбанова, която също беше на срещата, дари собствен имот на Великотърновската епархия, на който да се построи параклис.
Митрополит Григорий благодари от името на епархията и обеща подкрепа за осъществяването на проектите по строежа на храмовете.
Източник: Фейсбук на кмета на Никопол
05.04.2025_11:58 | Източник: Двери на Православието 04.04.2025 |
Автор: Двери на Православието
