С благословението на Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Арсений на 25 април – Светли петък, в зала „Зора“ в Сливен се проведе първият Пасхален благотворителен концерт „Даром получихте, даром давайте“, организиран от Културно-просветния отдел при светата Митрополия.
В концерта взеха участие вокална група от ДГ „Теменуга“, група „Мечо Пух“ от ДГ „Еделвайс“, вокална група „Славейче“ при ОУ „Христо Ботев“, китарен състав от проекта „Музиката вместо улицата“, рок-група „WindZane“ при ПГИ „Проф. д-р Димитър Табаков“, група „Монолог“ при ПХГ „Дамян Дамянов“, а специални гости бяха квартет „Вая“.
На концерта присъстваха Сливенският митрополит Арсений, г-н Стефан Радев – кмет на Община Сливен, председателят на ОбС в Сливен г-н Димитър Митев, зам.-кметът г-жа Пепа Чиликова, общественици, директори на училища и детски градини, учители, родители и гости на града. Владиката бе придружен от архимандрит Димитрий – протосингел на св. Митрополия и архиерейски наместник на Бургаска духовна околия, секретарят на св. Митрополия г-н Иван Млечков, свещеници от града и околията.
В края на концерта митрополит Арсений поздрави всички с Възкресение Христово и благодари на участниците, на техните учители и родители.
Във фоайето на залата бяха изложени иконите от акцията на Културно-просветния отдел при Сливенска митрополия от месец март и ръчно изработени изделия от децата на неделните училища в Сливен. Събраните средства ще бъдат разпределени на младите таланти, лишени от родителска грижа в Сливен.
26.04.2025_17:28 | Източник: Българска патриаршия 25.04.2025 |
Автор: Сливенска митрополия
