На 21 май Сливенският митрополит Арсений посети храм „Успение Богородично“ в село Меден кладенец, Община Тунджа, Ямболска духовна околия, по повод извършващите се спешни ремонтни дейности на рушащия се храм. Владиката бе придружен от кмета на Община Тунджа г-н Станчо Ставрев и зам.-кмета г-н Стоян Петков, които бяха посрещнати от кмета на селото г-жа Мария Димитрова, за да проследят етапите на възстановителните дейности по укрепването и обезопасяването на храма.
В спешен порядък след първото посещение на митрополита в селото на 24 януари т.г. със съвместните усилия на общинското ръководство и със съдействието на дарител започна ремонтирането на храма. В момента текат строително-ремонтни дейности, подменя се цялата покривна конструкция, укрепват се основите на храма, полага се нужната подова настилка – извършва се всичко необходимо за пълното възстановяване на храма.
22.05.2025_10:11 | Източник: Българска патриаршия 21.05.2025 |
Автор: Сливенска митрополия
