Снимка

 

Тази година Сливенска епархия беше домакин на награждаването на лауреатите от 23-тото издание на Националния конкурс „Бог е любов“. То се състоя на 16 май в зала „Георги Баев“ на Културен център „Морско казино“ в Бургас.

 

Тържеството започна с приветствие на Сливенския митрополит Арсений към присъстващите – отличените ученици, техните учители и родители, членове на Националната комисия на състезанието „Бог е любов“ и гости. Владиката благодари на участниците за положения труд и ги поздрави с постиженията им. Той им пожела сили и вдъхновение да продължат да се вдъхновяват и творят на теми, свързани с Божията любов.

На награждаването присъстваха протосингелът на Сливенска митрополия архимандрит Димитрий, Диана Саватева – зам.-кмет по култура и вероизповедания, Петя Петрова – началник на РУО – Бургас, Ваня Найденова, главен експерт по Религия в МОН, членове на Националната комисия на състезанието –  проф. д-р Павел Павлов от Богословския факултет на Софийския университет „Св. Климент Охридски“, д-р Росица Георгиева – началник на РУО – Русе, ст. експерт Ваня Станчева от РУО – София-град, Ани Вълева, директор на Културно-просветния отдел при Сливенска митрополия, общественици, учители, директори на училища от цялата страна и наградените ученици.038129CB3DBB1A42BA9ED03270E18940Тази година в Националното състезание „Бог е любов“, организирано от МОН, взеха участие общо 1380 ученици от 23 области на страната.

54438D671092053C81071F811E2243EBПобедителите в конкурса бяха определени на заседание на Националната комисия, което се състоя на 9 април в София (тук). Националната комисия се ръководи от проф. П. Павлов. В състава са включени: д-р Росица Георгиева, ст. експерт Ваня Станчева, д-р Жасмина Донкова от дирекция „Вероизповедания“ на МС, гл. ас. д-р Полина Спирова и гл. ас. д-р Таня Иванова от Богословския факултет на СУ, Милен Бонев, художник, Нонка Цанева, учител по БЕЛ от 150-о ОУ, София.

Награждаването на отличените ученици се организира от МОН в сътрудничество с епархиите на БПЦ. Тази година домакините от Сливенска епархия организираха културна програма за своите гости с посещение в Морския музей в Бургас и изложба на отличените творби.

Участниците пред Морския музей в Бургас:

viber image 2025 05 21 13 34 51 286

Изложба с наградените творби:

86E28A693105B6C9751060A1EEA64C79

 

viber image 2025 05 21 11 44 11 166viber image 2025 05 21 11 44 11 166viber image 2025 05 21 11 44 11 166

 

22.05.2025_10:28 | Източник: Двери на Православието 21.05.2025 |
Автор: Двери на Православието