Снимка

 

24 май – празникът на българската азбука, просвета и култура и на славянската книжовност, започна с молебен в катедрален храм „Св. св. Кирил и Методий“ в Ловеч, отслужен от Негово Високопреосвещенство Ловчанския митрополит Гавриил. На архиерея съслужиха духовници от Ловеч. В храма молитвено присъстваха областният управител г-жа Дора Стоянова, кметът на Община Ловеч г-н Страцимир Петков и неговите заместници г-н Цветелин Винчев и д-р Алдин Начков, както и началникът на РУО Ловеч д-р Иваничка Буровска. След богослужението на площада пред храма слова произнесоха кметът г-н Петков, митрополит Гавриил и д-р Буровска.

Празникът продължи с празнично шествие до площад „Тодор Кирков“, където на тържествена церемония бяха връчени ежегодните персонални награди на Община Ловеч за изявени дейци в областта на образованието.


27.05.2025_14:11 | Източник: Българска патриаршия 26.05.2025 |
Автор: Ловчанска митрополия