Снимка

 

На 40-я ден след Великден Православната Църква чества славното Възнесение Господне, когато нашият Господ и Спасител Иисус Христос Се възнесъл от Елеонската планина към небето при Своя Отец, благославяйки учениците Си и всички, повярвали в Него.

По този повод на 28 май в навечерието на празника Негово Високопреосвещенство Сливенският митрополит Арсений отслужи Празнична вечерня с петохлебие в храм “Св. Възнесение Господне” в град Ахтопол.

С владиката съслужиха: архимандрит Димитрий – протосингел на Св. митрополия и архиерейски наместник на Бургаска духовна околия, прот. Йордан Петков – архиерейски наместник на Малко-Търновска духовна околия и председател на храма, ик. Стоян Кралев, прот. Божил Спасов и митрополитският дякон Владимир Рогачев.

На службата молитвено присъстваха: кметът на Община Царево г-н Марин Киров, зам.-кметът на Община Царево г-н Денис Диханов и кметът на град Ахтопол г-н Станислав Димитров.

Десетки православни християни посрещнаха своя архипастир, за да получат неговото благословение.

В края на службата митрополит Арсений се обърна към всички присъстващи със слово, посветено на празника, подари на кмета на града икона с образа на Пресвета Богородица, раздаде благословено петохлебие и новата книга на Сливенска митрополия – “Стослов”.

Снимки


29.05.2025_07:47 | Източник: Българска патриаршия 28.05.2025 |
Автор: Сливенска митрополия