Снимка

 

Големият Господски празник Възнесение Господне беше отбелязан с архиерейска св. Литургия в едноименния катедрален храм в гр. Ботевград.

Светата Литургия беше възглавена от Високопреосвещения Ловчански митрополит Гавриил. На епархийския архиерей съслужиха неговият викарий Константийският епископ Михаил, архиерейският наместник на Ботевградска духовна околия и предстоятел на храма ст. ик. Борис Петров и дякон Андроник Попов.

В края на св. Литургия митрополит Гавриил произнесе проповед за празника и раздаде нафора. След това беше раздаден курбан на вярващите.


31.05.2025_08:02 | Източник: Българска патриаршия 30.05.2025 |
Автор: Ловчанска митрополия