Снимка

 

Празнична вечерня в навечерието на празника Петдесетница отслужи Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Арсений в храм, посветен на св. Троица, в кв. Речица на гр. Сливен. В съслужение с Владиката бяха духовните надзорници, ик. Йоан Петров, ик. Панайот Сотиров, Председателят на храма ик. Иван Иванов и митрополитският дякон Владимир Рогачев. По време на богослужението бе осветено и петохлебие, което Владиката раздаде в края на вечернята, заедно с новата книга „Библейски стослов“, издание на Сливенската св. Митрополия. На празничната служба присъстваха множество миряни от града и квартала, сред които бе г-жа Пепа Чиликова, зам.-кмет на Община Сливен и г-н Христо Котов, общински съветник.

Снимки


09.06.2025_14:13 | Източник: Българска патриаршия 07.06.2025 |
Автор: Сливенска митрополия