Снимка

 

На 29 юни – 3 Неделя след Петдесетница, св. Църква почита паметта на славните и всехвални апостоли Петър и Павел.

По повод празника Негово Високопреосвещенство Сливенският митрополит Арсений възглави архиерейската света Литургия в Катедралния храм “Свв. Кирил и Методий” в град Бургас.

С Владиката съслужиха: Архимандрит Димитрий – Протосингел на св. Митрополия и архиерейски наместник на Бургаска духовна околия, ст. ик. Петър Василев – Председател на Катедралния храм, прот. Игнатий Ойков, свещ. Атанас Костадинов, протод. Александър Нешев, йеродякон Поликарп и митрополитският дякон Владимир Рогачев.

Литургичните песнопения изпълниха смесеният хор при Катедралата, под диригентството на г-жа Лина Пеева. Храмът се изпълни с множество православни християни, дошли да изпросят молитвеното застъпничество на светите първовърховни апостоли Петър и Павел, като някои от тях пристъпиха към Светите Тайни Христови.

В края на светата Литургия Митрополит Арсений се обърна със слово към Божия народ, посветено на светите апостоли Петър и Павел.

Снимки от светата Литургия


30.06.2025_07:18 | Източник: Българска патриаршия 29.06.2025 |
Автор: Сливенска митрополия