На 13 август Негово Високопреосвещенство Варненският и Великопреславски митрополит Йоан възглави Молебния канон на Пресвета Богородица във варненския храм „Успение Богородично“, кв. „Галата“.
С него съслужиха председателят на храма протойерей Георги Фотакиев, енорийският свещеник Тихомир Бинев и дякон Георги Нейчев.
Песенното моление към Божията Майка беше изпълнено антифонно от архиерея и духовниците в храма и от сборна група от клиросни певци под диригентството на Тодор Тодоров.
Цялата проповед на архиерея вижте на официалния YouTube канал на Варненска и Великопреславска света митрополия:
Изготви: Георги Великов
16.08.2025_09:35 | Източник: Българска патриаршия 14.08.2025 |
Автор: Варненска и Великопреславска митрополия
