Снимка

 

Най-големият Богородичен празник – Успение Богородично, беше отбелязан в посветения на празника храм в Ботевград с архиерейска св. Литургия, която беше  възглавена от Високопреосвещения Ловчански митрополит Гавриил. На архиерея съслужиха предстоятелят на храма ст. ик. Алекси Александров, свещеноиконом Николай Петров и дякон Андроник Попов.

Мнозина християни пристъпиха към св. Причастие. Митрополит Гавриил честити празника на изпълнилите храма вярващи, произнесе слово и раздаде нафора.


17.08.2025_10:20 | Източник: Българска патриаршия 15.08.2025 |
Автор: Ловчанска митрополия