Снимка

 

С много радост и добро настроение на 15 септември беше открита новата учебна 2025/2026 година в Частно основно училище „Св. Седмочисленици“ в Ловеч. За втори път това става в двора на изцяло ремонтираната сграда на бившия Кожарски техникум.

Тържеството започна с водосвет, отслужен от митрополит Гавриил заедно със свещенослужителите ст. ик. Любомир Казашки, свещеноиконом Михаил Ковачев и свещеноиконом Тихон Борисов. Дядо владика поръси присъстващите със светена вода.

Приветствени слова произнесоха Негово Високопреосвещенство Ловчанският митрополит Гавриил,  директорът на училището г-жа Иванка Хинкова и официалните лица, които бяха областният управител г-жа Дора Стоянова и зам.-кметът д-р Алдин Начков. Децата от училището изнесоха музикално-поетична програма.

Тази година в училището ще учат 68 деца, като от следващата година ще има и паралелка 7 клас.

Да е благословена и успешна новата учебна година!


16.09.2025_09:51 | Източник: Българска патриаршия 15.09.2025 |
Автор: Ловчанска митрополия