На 27 септември Негово Високопреосвещенство Пловдивският митрополит Николай отслужи молебен и благослови участниците във велопохода „Вело Пулс 2025“, който тръгна от Гребната база в Пловдив. Спортната проява е организирана от Отделението по кардиохирургия на Университетската болница „Пълмед“ с генералното спомоществователство на холдинг „Булфарма“ и съдействието на велоклубовете „Крива спица“ и „7 Hills“ по случай Световния ден на сърцето.
С владиката в съслужение бяха Белоградчишкият епископ Поликарп – първи викарий на митрополита, архимандрит Максим – епархийски духовен надзорник, архимандрит Евтимий, ставрофорен свещеноиконом Тодор Хаджиев и ставрофорен свещеноиконом Василий Кашоров.
Песнопенията изпълни митрополитският хор „Св. ап. Ерм“.
Във велопохода взеха участие г-н Иван Тиков – собственик и управител на „Булфарма“, д-р Андрей Неутов – началник на Отделението по кардиохирургия при УМБАЛ „Пълмед“, лекари и бивши пациенти на болницата, председателят на клуб „Крива спица“ г-н Владимир Конушлиев, г-н Иван Шеовски от клуб „7 Hills“, велосипедисти от пловдивски клубове.
Пловдивският митрополит Николай, който е председател на болничното настоятелство „Св. София, Вяра, Надежда и Любов“ към веригата от болнични заведения, благослови колоездачите и им пожела на добър път и благословен успех.
Духовното тържество завърши с многолетствие, провъзгласено от архимандрит Максим.
Над 200 велосипедисти се включиха в трасето с дължина 30 км. „Вело Пулс“ няма състезателен характер, неговото послание е: „Една мисия! Заедно правим сърцата по-силни!“.
28.09.2025_13:20 | Източник: Българска патриаршия 27.09.2025 |
Автор: Пловдивска митрополия
