На 27 септември по повод празникa на село Момина църква в община Средец, Негово Високопреосвещенство Сливенският митрополит Арсений отслужи тържествена св. Литургия в храм „Св. преп. Петка Търновска“. С митрополита съслужиха архим. Димитрий – протосингел на Сливенска митрополия, ст. ик. Николай Димитров – старши епархийски съветник, прот. Дамян Плачков – предстоятел на храма, прот. Димитър Петрушев и архид. Поликарп.
На богослужението присъстваха г-н Иван Кичев – кмет на община Средец, г-жа Калина Колева – кмет на селото, както и многобройните жители и гости на Момина църква.
В края на св. Литургия Негово Високопреосвещенство се обърна с архипастирско слово към всички, поздравявайки ги с празника на селото. Владиката благослови богомолците и раздаде за духовна полза книгата „Стослов“, издание на Сливенска св. митрополия.
29.09.2025_00:45 | Източник: Българска патриаршия 27.09.2025 |
Автор: Сливенска митрополия
