С благословението на Негово Високопреосвещенство Варненския и Великопреславски митрополит Йоан на 17 май – 6 Неделя след Пасха – на Слепия беше обновен храм „Св. Йоан Рилски“ в село Радко Димитриево, Шуменска духовна околия. Чинът на обновяване на храма чрез полагане на свети антиминс с вградена в него частица от мощите на мъченик се извърши от свещеник Венцислав Георгиев. В съслужение с него бяха свещеници, сред които председателят на църковното настоятелство на храма свещеник Валентин Станчев, ставрофорен иконом Андрей Стефанов. Бoгослужението беше украсено от сборна група клиросни певци с диригент псалт Тодор Тодоров.
Сред присъстващите бяха кметът на селото – г-н Мариян Денчев и деканът на Националния военен университет „Васил Левски“ – полковник Станчо Станчев. Молитвено участие в службата взе протойерей Неделчо Савов.
Свещеник Валентин Станчев искрено благодари на църковното настоятелство и жителите на шуменското село за усърдието и организацията и пожела на присъстващите здраве и сили на тях и техните семейства.
Снимки: Здравко Георгиев
Изготви: Екип на Варненска и Великопреславска света митрополия
18.05.2026_10:47 | Източник: Българска патриаршия 17.05.2026 |
Автор: Варненска и Великопреславска митрополия
