Снимка

 

На 30 май, в навечерието на великия Господски празник Петдесетница, в храм „Св. Троица“ в село Генерал Инзово, Ямболска духовна околия бе отслужена архиерейска вечерня с петохлебие.

Вечерното богослужение бе възглавено от Негово Високопреосвещенство Сливенския митрополит Арсений в съслужение с архимандрит Стефан – епархийски духовен надзорник, иконом Панайот Сотиров, иконом Стоян Стоянов, свещеник Иван Динков и архидякон Вартоломей.

Песнопенията бяха изпълнени от г-н Александър Учиков.

На богослужението присъстваха народният представител г-н Стоян Петков, кметът на село Генерал Инзово г-н Мартин Янков, кметът на село Черган г-н Стоимен Петров, кметът на с. Голям Манастир г-н Славчо Иванов, заместник-кметът на Община Тунджа г-н Пламен Петров и миряни дошли да почетат светлия празник.

В архипастирското си слово митрополит Арсений говори за великия празник Петдесетница и за спасителното действие на Светия Дух в живота на Църквата и на всеки вярващ. Владиката подчерта, че Светият Дух е навсякъде присъстващ, всичко изпълващ, животворящ и спасяващ, както ежедневно изповядва Църквата в молитвата „Царю Небесний“.

След богослужението митрополит Арсений раздаде с петохлебието и най-новото издание на Свещеното Писание – Библията, за молитвен спомен и духовно укрепване по пътя към Бога.

Снимки


31.05.2026_16:45 | Източник: Българска патриаршия 30.05.2026 |
Автор: Сливенска митрополия