Снимка

 

По традиция в навечерието на великия празник на Светата Животворяща Троица тържествената  вечерна служба с петохлебие в Етрополския манастир „Св. Троица“ беше възглавена от Високопреосвещения Ловчански митрополит Гавриил. На архиерея съслужиха игумена на светата обител ст. ик. Емил Якимов, ст.ик. Огнян Георгиев и свещеноиконом Христо Нинов. На празничното богослужение присъстваха кметът на община Етрополе инж. Владимир Александров и други официални лица.

Митрополит Гавриил честити празника на християните и произнесе проповед.

На 1 юни, празникът на Светия и Животворящ Дух, св. Божествена Литургия в църквата „Св. Троица“ в гр. Ябланица беше възглавена от Ловчанския митрополит Гавриил. На владиката съслужиха предстоятелят на храма свещеноиконом Павлин Якимов, ст. ик. Вениамин Павлов и дякон Андроник Попов.

Архиереят произнесе слово за празника и раздаде нафора.

И на двете места митрополит Гавриил раздаде иконки на вярващите.

 

01.06.2026_15:28 | Източник: Българска патриаршия 02.06.2026 |
Автор: Ловчанска митрополия