ПРОТОКОЛ ЗА КЛАСИРАНЕ В НАЦИОНАЛНИЯ КОНКУРС „ПЕТДЕСЕТНИЦА – съшествието на Светия Животворящ Дух” – 2024 3 Раздел: ФОТОГРАФИЯ И ИНФОРМАЦИОННИ ТЕХНОЛОГИИ
Днес, 23.04.2024 г., комисия в състав:
Председател: Ставр. ик. Николай Николов
Членове: Ангел Карадаков
Нина Комарова
Инж. Георги Спасов
Секретар: Д-р Пенка Христова
След като разгледа представените творби в подраздел „ФОТОГРАФИЯ“, класира:
ІІІ-та възрастова група – 5-7 клас
СПЕЦИАЛНА НАГРАДА:
Велина Калайджиева (7. клас) – „Петдесетница“ – Неделно училище „Благонравие“ към храм „Св. Атанасий“, гр. Асеновград
ПЪРВО МЯСТО:
Димитър Кръстев (6. клас) – „Светлината на Светия и Животворящ Дух“ – Неделно училище „Благонравие“ към храм „Св. Атанасий“, гр. Асеновград
ВТОРО МЯСТО:
Стилиян Иванов Георгиев (6. клас) –„Светлият път към Бога“ – СУ „Н. Й. Вапцаров“, гр. Хаджидимово
ТРЕТО МЯСТО:
Велизар Венциславов Климентов (7. клас, 13 год.) – „Благословия“ – ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, с. Ковачица, общ. Лом
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:
- Ивона Василева Харизанова (7. клас) –„Бог е светлина“ – Неделно православно училище при храм „Св. Димитър“, с. Ляски
- Катерина Стоянова Лазарова (6. клас) – „Радостта на Бог“ – СУ „Н. Й. Вапцаров“, гр. Хаджидимово
- Любослав Василев Куртов (4. клас) – „Трепет“ – Неделно православно училище при храм „Св. Димитър“, с. Ляски
- Никола Христов Сталев (4. клас) – „Храм „Св. Троица“, гр. Пловдив“ (серия) – Неделно училище при храм „Св. Св. Константин и Елена“, гр. Пловдив
IV-та възрастова група – 8-12 клас
СПЕЦИАЛНА НАГРАДА:
Елена Тодорова Гаргова (10. клас, 16 год.) – „Вяра, Надежда, Любов“ (серия) – СУ „Екзарх Антим I”, гр. Казанлък
ПЪРВО МЯСТО:
Илия Тони Илиев (12. клас, 18 год.) – „Петдесетница в храма“ – ЦПЛР-ОДК „Людмила Живкова“, гр. Оряхово
ВТОРО МЯСТО:
Мария Светлозарова Венелинова (10. клас, 16 год.) – „Вяра и спокойствие“ – 9 ФЕГ „Алфонс дьо Ламартин“, гр. София
ТРЕТО МЯСТО:
Константина Василева Василева (9. клас, 17 год.) – „В навечерието на Петдесетница“ – СУ „Никола Велчев“, гр. Самоков
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:
- Ива Николаева Иванова (10. клас, 16 год.) – 9 ФЕГ „Алфонс дьо Ламартин“, гр. София
- Моника Янкова Коджабашева (12. клас, 18 год.) – „Шипка“ – СУ „Екзарх Антим I”, гр. Казанлък
- Никола Руменов Мирчева (12. клас, 18 год.) – „Красотата на църквата“ – СУ „Екзарх Антим I”, гр. Казанлък
- Александър Йорданов Делчев (9. клас) – НПГПФ, гр. София
След като разгледа творбите в подраздел „ИНФОРМАЦИОННИ ТЕХНОЛОГИИ“, класира:
ІІІ-та възрастова група – 5-7 клас
СПЕЦИАЛНА НАГРАДА:
Александра Илиева (6. клас) – Презентация „Петдесетница – съшествието на Светия Животворящ Дух“ – Неделно училище по Вероучение при храм „Света Троица“, гр. София
ПЪРВО МЯСТО:
Елена Венциславова Сергиева (7. клас, 13год.) – Презентация „Петдесетница –съшествието на Светия Животворящ Дух“ – Неделно училище по Вероучение при храм „Света Троица“, гр. София
ВТОРО МЯСТО:
Анна Емилова Борисова (6. клас, 12 год.) – Видеофилм “С благодатта на Светия Дух” – ЦПЛР – Детски комплекс, гр. Сливен
ТРЕТО МЯСТО:
- Преслава Мирчева Филипова (5. клас, 11 год.) – Презентация „Петдесетница“ – ПМГ, гр. Ловеч
- Васил Любомиров Тодоров (6. клас, 12 год.) – Електронна Интернет страница на храм „Св. вмчк Димитрий“ (гр. Радомир) – ЦПЛР-ОДК, гр. Радомир
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:
- Христина Николова (7. клас) – Презентация „Петдесетница“ – ОУ „Св. Св. Кирил и Методий“, гр. Ботевград
- Аделина Добромирова Добрева (6. клас) – Презентация „Огнени езици“ – ОУ „Христо Никифоров“, гр. Ловеч
- Борислав Ангелов Генов (5. клас) – Презентация „Петдесетница“ – СУ „Никола Велчев“, гр. Самоков
IV-та възрастова група – 8-12 клас
СПЕЦИАЛНА НАГРАДА:
Гергана Тодорова Пиргова (9. клас) – Видеофилм „Пътят към Бога“ – Неделно училище при храм „Успение Богородично“, гр. Хаджидимово
ПЪРВО МЯСТО:
Христина Иванова Аличкова (12. клас) – Презентация „Петдесетница“ – СУ „Никола Велчев“, гр. Самоков
ВТОРО МЯСТО:
Виктория Георгиева Кузманова (11. клас, 18 год.) – Видео „Петдесетница“ – СУ за европейски езици „Св. Константин – Кирил Философ“, гр. Русе
ТРЕТО МЯСТО:
Габриела Димитрова Христова (8. клас) – Презентация „Петдесетница“ – СУ „Никола Велчев“, гр. Самоков
ПООЩРИТЕЛНА НАГРАДА:
- Даниел Ивайлов Маринов (9. клас, 15 год.) – Презентация „Даровете на Светия Дух“, Неделно училище при Ловчанска Света Митрополия, гр. Ловеч
- Петра Радостинова Маламова ( клас, 15 год.) – Видео «Храмът в с. Горна Малина», СУ „Христо Ботев“, с. Горна Малина, обл. София
- Костантина Василева Василева (11. клас) – Презентация „Петдесетница. Света
Троица. Свети Дух“ – СУ „Никола Велчев“, гр. Самоков - Василена Борисова Манасиева (10. клас) – Презентация „Света Петдесетница.
Ден на Света Троица» – СУ „Никола Велчев“, гр. Самоков
Председател:/ п /
Членове: / п / / п /
Секретар: / п /
23.04.2024 г.
гр. София, Синодална палата
02.05.2024_08:41 | Източник: Българска патриаршия 01.05.2024 15:05 |
Автор: Kултурно-просветен отдел